baner
Porsche Zakopiańska
Porsche Zakopiańska

W pełni
elektryczny ID.5


Pierwszy elektryczny SUV coupé Volkswagena z zasięgiem do
536 km
, już od 2 306 zł netto/mc.

Poznaj szczegóły

Wszystko o modelu ID.5

Potrzebujesz tylko
10 minut ładowania,
by móc przejechać
100 km

charging
iq-light travel-assistant image park-assist image e-sound image naped image
IQ. Light Arrow down icon

Pokaż się w najlepszym świetle

Już od pierwszego spojrzenia nowy ID.5 zachwyca swoimi innowacyjnymi światłami IQ.LIGHT. Technologia matrycowa umożliwia jazdę z włączonymi na stałe światłami drogowymi bez oślepiania innych uczestników ruchu. Elegancki pas diod rozciąga się między reflektorami Matrix LED, a logo Volkswagena. Pakiet obejmuje opcjonalne diodowe światła tylne 3D z animowanymi światłami stopu i dynamicznymi kierunkowskazami, które płynnym ruchem światła wskazują kierunek skrętu.

Półautomatyczna jazda z Travel Assists Arrow down icon

Utrzymuje pas ruchu i innych na dystans.

Opcjonalny Travel Assist wykorzystujący dane przekazywane przez innych użytkowników ruchu (Car-to-X) to niezwykle przydatny asystent.

Travel Assist wykorzystujący dane Car-to-X może utrzymywać pas ruchu, odległość od jadącego z przodu pojazdu oraz ustawioną przez kierowcę prędkość maksymalną.

Wykorzystuje przy tym między innymi funkcję adaptacyjnego prowadzenia po pasie ruchu, która aktywnie utrzymuje pojazd na środku pasa ruchu. Travel Assist może także dostosować się do Twojego stylu jazdy i zamiast prowadzić dokładnie środkiem pasa, będzie utrzymywać samochód bliżej prawej lub lewej linii ograniczającej pas ruchu.

Travel Assist wykorzystujący dane od innych uczestników ruchu na życzenie wspiera również aktywnie przy zmianie pasa ruchu na autostradzie.

Jeżeli dostępne są dane Car-to-X, Travel Assist może utrzymywać pas ruchu nawet w przypadku rozpoznania tylko jednej linii ograniczającej pas ruchu, na przykład na drogach bez linii środkowej.

Travel Assist wykorzystujący dane Car-to-X dysponuje także funkcją przewidującej regulacji prędkości oraz asystenta skrzyżowań i może dostosować prędkość do obowiązujących ograniczeń prędkości oraz do przebiegu drogi (zakręty, ronda itp.).

Park Assist Plus z funkcją pamięci Arrow down icon

Twój osobisty serwis parkingowy

Jeżeli zdecydujesz się na Park Assist Plus z funkcją pamięci możesz nauczyć swojego ID.5 indywidualnych manewrów parkowania, na przykład by zaparkować w garażu. W tym celu musisz tylko raz zaparkować i zapisać manewr parkowania w pamięci, a Twój samochód będzie samodzielnie powtarzał wyuczony manewr. Naturalnie będziesz musiał nadzorować cały proces.

W przypadku opcjonalnego asystenta parkowania Park Assist Plus, Twój ID.5 nie tylko powie Ci, czy miejsce parkingowe, obok którego przejeżdżasz, jest wystarczająco duże, lecz również zaparkuje za Ciebie.

Przy prędkości poniżej 40 km/h Park Assist Plus w sposób ciągły wyszukuje odpowiednie miejsca parkingowe równoległe do drogi, przy prędkości poniżej 20 km/h - także poprzeczne. Jeżeli zdecydujesz się na jedno z wyszukanych miejsc parkingowych, możesz zlecić systemowi zaparkowanie, a Park Assist Plus wykona za Ciebie wszystkie manewry.1,2 Ty musisz z jedynie kontrolować proces i ewentualnie interweniować. Park Assist Plus potrafi jeszcze więcej, na przykład może wyjechać z miejsca parkingowego równoległego do drogi lub jeżeli zacząłeś sam parkować i nie udało Ci się, system może dokończyć parkowanie za Ciebie.

Zdalne aktualizacje Over-the-Air Arrow down icon

Przełomowy i zawsze aktualny.

Regularne aktualizacje zwiększają funkcjonalność cyfrowych systemów w ID.5. Dzięki aktualizacjom Over-the-Air nowy ID.5 może zostać automatycznie zaktualizowany na przykład w nocy, gdy tylko potwierdzisz zamiar aktualizacji systemu Infotainment.

e-Sound/Wrażenia z jazdy Arrow down icon

Nowe brzmienie samochodu

Samochody elektryczne są z natury bardzo ciche. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, przy prędkości poniżej 30 km/h Twojego ID.5 wyraźniej słychać na zewnątrz, niż wewnątrz. Dzięki temu lepiej zauważą go piesi. Futurystyczna kompozycja dźwiękowa będąca sztucznie wygenerowanym odgłosem jazdy podkreśla przełomowy charakter ID.5 i jednocześnie sygnalizuje jego obecność pieszym i rowerzystom.

Napęd Arrow down icon

Napęd zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju dla przyjemności z jazdy

Nowy ID.5 dba, aby prawie każdy przejechany nim kilometr był ekscytujący, gdyż jego silnik elektryczny dynamicznie rozwija pełną moc i pełen moment obrotowy natychmiast po uruchomieniu. A Ty jednocześnie masz świadomość, że zrobiłeś wielki krok w kierunku minimalizacji śladu węglowego.

Cały ID.5 tylko dla Ciebie

Dowiedz się więcej


head-up image szklany-dach image ambiente image streaming-muzyki image
Wyświetlacz Head-up z rozszerzoną rzeczywistością Arrow down icon

Nawigacja, która wyznacza kierunek

W nowym ID.5 będziesz miał w zasięgu wzroku wszystko, co ważne. Opcjonalny wyświetlacz Head-up z rozszerzoną rzeczywistością wyświetla informacje na przedniej szybie, bezpośrednio w polu widzenia. Dzięki technologii AR zobaczysz wskazówki nawigacji na jezdni dokładnie tam, gdzie musisz jechać prosto lub skręcić. Dzięki temu spokojniej dojedziesz do celu, bez konieczności odwracania wzroku od drogi.

Panoramiczny szklany dach Arrow down icon

Piękny widok na niebo

Z imponującą, przeszkloną powierzchnią obejmującą całą szerokość dachu, opcjonalny dach panoramiczny sam w sobie przyciąga spojrzenia. Lecz najważniejsze jest to, że umożliwia podziwianie nieba. Przyciemnione szkło zapewnia przyjemną temperaturę we wnętrzu. Przed intensywnym słońcem chroni roleta przeciwsłoneczna, którą można wygodnie obsługiwać poleceniami głosowymi. Powiesz "Cześć ID., pokaż mi gwiazdy" i roleta otworzy się.

Oświetlenie Ambiente Arrow down icon

Światło na prawie każdy nastrój

Nadaj swojemu ID.5 więcej osobistego stylu i wybierz jeden z dziesięciu seryjnych kolorów (jako opcja dostępnych jest 30 kolorów) podświetlenia, między innymi tablicy rozdzielczej, schowka na telefon komórkowy i paneli w drzwiach. Od Ciebie zależy, czy wnętrze będzie oświetlone chłodnym czy ciepłym światłem.

W pełni zintegrowany streaming muzyki Arrow down icon

Właściwy utwór na każdą okazję

Korzystasz z Apple Music? Jeżeli tak, w nowym ID.5 możesz uzyskać bezpośredni dostęp do swojej ulubionej muzyki korzystając z opcjonalnego systemu nawigacyjnego Discover Pro, bez potrzeby używania smartfona lub tabletu. Wystarczy pobrać aplikację i zalogować się, aby z ekranu systemu nawigacyjnego uzyskać bezpośredni dostęp do konta Apple Music i słuchać milionów utworów, ekskluzywnych treści i aktualnych podcastów.

Korzyści płyną z elektromobilnością

Poznaj dodatkowe zalety w pełni elektrycznych Volkswagenów z rodziny ID.

1

codzienne-uzytkowanie

Codzienne użytkowanie

Delektuj się komfortem jazdy nowym ID.5:

 • Napęd elektryczny zapewnia komfortową ciszę we wnętrzu samochodu.
 • Świetne osiągi i dynamiczne przyspieszenie dostarczają niesamowitych wrażeń.
 • Korzystaj za darmo z parkowania w płatnych strefach i omijaj korki buspasami.
 • Zwiększaj możliwości swojego Volkswagena poprzez zdalne aktualizacje oprogramowania.

2

ladowanie

Ładowanie

Szybko odzyskuj energię na dalszą jazdę:

 • Ładuj elektrycznego Volkswagena w domu lub na stacjach szybkiego ładowania dostępnych przy trasach oraz w miejscach publicznych.
 • Koszt ładowania na 100 km to wydatek 13 złotych.
 • Możliwość sfinansowania zakupu domowej ładowarki ID. Charger kredytem gotówkowym Volkswagen Bank.
 • Stale rosnąca sieć ogólnodostępnych stacji ładowania w Polsce - już ponad 2000 punktów.

3

zasieg

Zasięg

Bez obaw planuj dalekie podróże swoim elektrycznym Volkswagenem:

 • ID.5 z baterią o pojemności 77 kWh zapewnia zasięg do 536 km.
 • Możliwość przejechania 100 km to kwestia 10-minutowego ładowania baterii.
 • Maksymalizacja dostępnego zasięgu poprzez intensywne odzyskiwanie energii podczas hamowania czy tryb Eco.
 • Czas ładowania największej baterii ID.5 od 5% do 80% trwa mniej niż pół godziny.

4

oszczednosci

Oszczędności

W pełni elektryczny Volkswagen to źródło dodatkowych oszczędności:

 • Nawet 27 000 zł dofinansowania w ramach programu „Mój Elektryk”, które może obniżyć ratę finansowania.
 • Koszt przejechania 100 km samochodem elektrycznym nawet 3 razy niższy w porównaniu z tradycyjnymi autami.
 • Darmowe parkowanie w płatnych strefach
 • Możliwość jazdy buspasami.

Sprawdź możliwości nowego ID.5

Zasięg

Jaki rzeczywisty zasięg będzie miał Twój nowy ID.5?

Zasięg samochodu elektrycznego jest uzależniony od wielu czynników. Za pomocą naszego narzędzia sprawdzisz jaki zasięg możesz uzyskać w zależności od pory roku, tego po jakich drogach jeździsz, wykorzystania klimatyzacji, ogrzewania i innych zmiennych.

Przeprowadź symulację zasięgu ID.5
Czas ładowania

Ile czasu zajmuje ładowanie nowego ID.5?

Czas ładowania jest uzależniony od temperatury baterii oraz mocy/rodzaju stacji ładowania, a także pojemności baterii (w kWh). Najwyższą wydajność zapewniają ładowarki o wysokiej mocy (w kW) zasilane prądem stałym (DC).

Sprawdź ile będziesz ładować ID.5
Symulacja indywidualnych kosztów

Ile rocznie kosztuje ładowanie nowego ID.5?

Za pomocą naszego narzędzia łatwo policzysz prognozowane wydatki na ładowanie swojego ID.5. W symulatorze kosztów ładowania zaznacz po jakimi drogami jeździsz, ile kilometrów przejeżdżasz rocznie oraz miejsce ładowania. Otrzymasz szacowane roczne koszty ładowania.

Sprawdź koszty ładowania ID.5

Ładowanie to czysta przyjemność

id-charger image we-charge image pompa-ciepla image
Ładowanie w domu z ID. Charger Arrow down icon

Wallbox do Twojego domu: ID. Charger

ID. Charger to punkt ładowania u Ciebie w domu. Możesz zatem wsiąść rano do naładowanego ID.5 i rozpocząć dzień pełen energii. ID. Charger dostępny jest w trzech wersjach różniących się stopniem komunikacji i inteligencją, gdyż jeżeli chcesz, możesz go zamówić także z WLAN, 4G i wbudowanym licznikiem prądu. Inteligentnymi funkcjami ID. Charger Connect i Pro można sterować przez We Charge w aplikacji We Connect ID.

Dzięki naszemu serwisowi instalacji począwszy od bezpłatnego wstępnego sprawdzenia warunków online po końcowy montaż, instalacja ID. Charger nie nastręcza problemów. Krótko mówiąc: wszystko z jednej ręki. Naturalnie możesz także zlecić montaż ID. Charger swojemu zaufanemu elektrykowi. Wybrany wariant ID. Charger i serwis instalacji możesz zamówić wygodnie online lub bezpośrednio u Dealera Volkswagena.

Ładowanie w trasie z We Charge Arrow down icon

Łatwe ładowanie Volkswagena

Teraz o wiele rzeczy nie musisz się już martwić. Z We Charge masz dostęp do jednej z największych i najszybciej rozwijających się sieci ładowania w Europie, w tym do całej sieci szybkiego ładowania IONITY. Kierowcy ID., zarówno ci, którzy jeżdżą dużo, jak i jeżdżący okazjonalnie, mogą korzystać z atrakcyjnych, dopasowanych do ich potrzeb taryf. Taryfy na ładowanie oraz bezpłatną kartę do ładowania można zamówić przez aplikację We Connect ID.

Pompa ciepła i manager zasięgu Arrow down icon

Sprawdza się w niskich temperaturach: pompa ciepła w ID.5

W nowym, w pełni elektrycznym ID.5 opcjonalna pompa ciepła dba o energooszczędne ogrzewanie wnętrza. Zaoszczędzona w ten sposób energia zwiększa zasięg samochodu. Także nowy route planner rodziny ID. wspiera Cię w codziennej eksploatacji, uwzględniając przy wyznaczaniu trasy przez nawigację preferowane punkty ładowania oraz czas potrzebny na ładowanie. Jak widać, inteligentne technologie ułatwiają wiele rzeczy.

Poznaj elektrycznego ID.5Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.

Wypełnij formularz

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-178) ul. Sekundowa 1, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000108213. Mogą się Państwo z nami skontaktować przy pomocy numeru telefonu +48 22 223 15 15 oraz adresu e-mail: rodo@porscheinterauto.pl. Informujemy, że podane przez Państwa dane będziemy przetwarzać w celu obsługi Państwa zapytania, w tym w celu kontaktu z Państwem w tym zakresie. Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe także w innych celach, jeśli wyrażą na to Państwo odrębną zgodę. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na ten temat przeczytają Państwo w naszej Polityce Prywatności (http://www.porscheinterauto.pl/rodo).
Rozwiń ZwińZGODA MARKETINGOWA


Aby móc przetwarzać Państwa dane w celu przesyłania Państwu informacji dotyczących promocji, akcji marketingowych, organizowanych wydarzeń w związku z naszą działalnością oraz oferowanych przez nas produktów i usług za pośrednictwem wskazanych poniżej kanałów komunikacji, prosimy Państwa o wskazanie preferowanych form komunikacji z Państwem poprzez wyrażenie poniżej wskazanych zgód. W każdej chwili mogą Państwo cofnąć zgodę na kontakt marketingowy.


*Wyrażam zgodę na przekazanie mi informacji handlowej i wykorzystanie wskazanych przeze mnie danych do celów marketingu bezpośredniego w rozumieniu art. 172 ust. 1 ustawy Prawo telekomunikacyjne. Moja zgoda dotyczy kontaktowania się ze mną za pośrednictwem:* Udzielenie zgody jest nieobowiązkowe